3 sposoby na aranżacje biblioteczki

Dla miłośników książek posiadanie własnej biblioteczki jest prawdziwym marzeniem. Mieć miejsce, w który w komfortowych warunkach można usiąść z książką i zatopić się w jej świecie, gdzie nikt nie będzie im przeszkadzał, a książki będą na wyciągnięcie ręki. Taką biblioteczkę można urządzić zarówno w domach z dużą liczbą wolnych pomieszczeń, jak i kawalerkach, gdzie przestrzeń bywa ograniczona. Domową biblioteczkę można urządzić wszędzie, trzeba tylko wiedzieć jak. Dziś prezentujemy 5 kreatywnych pomysłów na przechowywanie książek w domu.

 

  1. W dużych domach – w dużych domach, gdzie jest wiele pomieszczeń właściciele mogą pozwolić sobie na zagospodarowanie jednego z nich na gabinet, czy nawet biblioteczkę. Wówczas w całym pomieszczeniu można ustawić witryny, takie jak – https://meblezkrakowa.pl/18-witryny, gdzie przechowywane będą książki. Środek takiego pokoju można pozostawić pustym a pod oknem ustawić wygodne fotele lub szezlong, na którym będzie mogła usiąść czy położyć się osoba czytająca. Ważne, aby zatroszczyć się w takim pomieszczeniu o dobre światło. Przestrzeń przeznaczona na czytelnie powinna znajdować się blisko okna, tak by jak najdłużej docierało tam światło słoneczne. Oprócz tego powinny też znajdować się zawieszone centralnie lamy oraz lampki biurkowe.
  2. W loftach i kawalerkach, gdzie przestrzeni nie ma aż tak wiele, ale często zdarzają się antresolę na biblioteczkę można wykorzystać przestrzeń schodów. Istnieją gotowe drewniane schody z półkami i szufladami, można także zbudować ściankę z półkami na książki, która będzie biegła równolegle ze schodami i wraz z ich biegiem rosła w górę.
  3. Mając do dyspozycji mieszkanie w bloku także mamy wiele możliwości do wyboru. Ostatnimi czasy bardzo popularne są półki w kształcie liter, na których przechowywane są książki. W modzie obecnie są właśnie nietypowe kształty półek, które z jednej strony stanowią wspaniała ozdobę pomieszczenia, a z drugiej są systemem przechowywania książek. Często spotkać można także półki wnękowe, które zajmując całą wysokość i szerokość ściany, jedynie z wolnymi przestrzeniami na drzwi, okna czy specjalnie zaprojektowane siedziska. Sposobem na przechowywanie książek w sypialni może być zbudowanie półki w zagłówku łóżka lub zagospodarowanie przestrzeni na lub pod parapetem.

 

Jak widać istnieje wiele sposobów przechowywania książek i aranżowania domowych biblioteczek, wszystko zależy od upodobań i przestrzeni, w której taka biblioteczka ma się znaleźć.