Czym jest keramzyt i jakie jest jego zastosowanie?

Jednym z powszechnie wykorzystywanych w budownictwie kruszyw jest keramzyt. Znajduje szerokie zastosowanie i jest ceniony przez specjalistów, dlatego warto dowiedzieć się, czym jest i do czego się go stosuje. Oto najważniejsze informacje na temat tego materiału!

Czym jest keramzyt?

Keramzyt jest lekkim kruszywem wytwarzanym bezpośrednio z gliny, która wcześniej poddawana jest obróbce cieplnej w bardzo wysokich temperaturach. Powstały w ten sposób materiał jest bardzo powszechnie wykorzystywany w budownictwie oraz ogrodnictwie. Służy między innymi do przygotowywania gruntu, wykonywania ścian, fundamentów i stropów, a także izolacji dachu.

Sposób wykorzystania keramzytu zależy przede wszystkim od jego formy – wykonywane z niego elementy mogą być bowiem prefabrykowane, ale sprawdza się także w postaci granulatu.

Keramzyt – najważniejsze korzyści

Szerokie zastosowanie, jakie zapewnia keramzyt, to tylko jedna z korzyści jego wykorzystania. Przede wszystkim kruszywo to jest bardzo lekkie i łatwe w transporcie, a dodatkowo odznacza się doskonałą odpornością na wilgoć, działanie kwasów oraz procesy gnilne. Dzięki temu, że nie chłonie wilgoci, może być wykorzystywany na zewnątrz.

Warto również dodać, że keramzyt to znakomity materiał budowlany oraz izolacyjny, który pozwala na przeprowadzenie prac remontowo-budowlanych i wznoszenie obiektów trwałych na przestrzeni wielu lat. Dzięki temu cieszy się tak dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Wybierz keramzyt najwyższej jakości!

Jeżeli prowadzisz firmę budowlaną i chcesz skorzystać ze znakomitych właściwości keramzytu, powinieneś zaopatrzyć się w kruszywo od sprawdzonego dostawcy. Dlatego też przed dokonaniem inwestycji dokładnie sprawdź rodzaj oferowanego produktu, doświadczenie dostawcy, a także opinie o nim, które znajdziesz w Internecie. W ten sposób unikniesz ryzyka zakupu keramzytu, który nie spełni Twoich oczekiwań i uniemożliwi realizowanie wyznaczonych celów.

Zapoznaj się z ofertą https://leca.pl/