Deweloper a wykańczanie wnętrz – co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na konkretną inwestycję?

deweloper a wykańczanie wnętrz

Każdy z nas prędzej czy później marzy o swoim własnym mieszkaniu. Jeśli przyjdzie w naszym życiu taki moment, że będziemy mogli się na nie zdecydować, warto najpierw dobrze sobie wszystko przemyśleć, aby radość nie przysłoniła nam ważnych kwestii. Oprócz wyboru lokalizacji, wielkości mieszkania, ilości pomieszczeń i tym podobnych kwestii, będziemy musieli jeszcze zdecydować, czy chcemy otrzymać mieszkanie w stanie zupełnie surowym, czy też wykończonym. Wbrew pozorom taka decyzja nie jest prosta i oczywista, każdy bowiem zwróci uwagę na coś innego. Nie wszyscy deweloperzy umożliwiają nam w tym względzie jakąkolwiek decyzję. Jak zatem wygląda kwestia deweloper a wykańczanie wnętrz? Jakie rozwiązanie będzie dla nas bardziej korzystne?

Podpisywanie umowy z deweloperem jest kluczowym momentem

Często bywa tak, że deweloperzy najpierw obiecują nam coś w ofercie dostępnej w swoim biurze lub też na ich stronie internetowej, później jednak ustalenia się zmieniają, co przekłada się na konkretne zapisy w umowie. Nie zawsze jest to zła wola czy próba oszustwa ze strony deweloperów – czasem pojawiają się kwestie niezależne od nich. Dobrze jest jednak dokładnie sprawdzić opis planowanej inwestycji, łącznie z danymi na temat wykończenia całego budynku i lokalu, na który się zdecydowaliśmy – dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do ewentualnych rozmów. Nie będziemy również zaskoczeni, jeśli zauważymy w umowie jakieś zmiany – z łatwością będziemy mogli je wyłapać i dopytać o nie przedstawicieli z biura dewelopera.

Osobną kwestią jest to, aby szczegółowo przeczytać umowę, którą dostarczył nam deweloper. Można, a nawet trzeba także pokazać ją prawnikowi specjalizującemu się w nieruchomościach, aby dokładnie wytłumaczył nam zapisy w umowie. Czasami jedno zdanie może zmieniać naprawdę dużo, czego zwykły laik nie będzie w stanie zauważyć.

Deweloper a wykańczanie wnętrz – jak to wygląda?

Niezwykle ważne jest to, czy deweloper (a wykańczanie wnętrz) pozwala inwestorom na wybranie standardu wykończenia mieszkania – przekłada się to oczywiście na cenę finalną, taki zapis powinien się więc znaleźć w umowie. Jeśli tak, najczęściej będziemy mogli zdecydować się na surowy standard wykończenia lub pełny. W pierwszym przypadku dostaniemy mieszkanie jedynie z otynkowanymi ścianami i wylanymi podłogami, w drugim wszystko będzie już gotowe do urządzania go po swojemu. Pierwsze jest tańsze, będzie jednak wymagało od nas dużego nakładu czasu i pieniędzy, drugie droższe, ale wszystko będzie gotowe. Wszystko zależy od tego, jakie są nasze preferencje. Ze swojej strony możemy polecić dewelopera Armada Finanse SA.