Dwa ważne powody, dla których warto zdecydować się na dom drewniany

dach drewniany

Gdy tylko wreszcie możemy sobie pozwolić na tak ważną i ogromną pod względem finansowym inwestycję, jaką jest własny dom, przeważnie nie możemy posiadać się z radości.

Warto wtedy jednak mimo wszystko podejść do sprawy dosyć racjonalnie i nie zapominać o logicznym myśleniu oraz przeanalizowaniu wszystkich dostępnych opcji. Większość z nas jest bowiem przyzwyczajona wyłącznie do jednego rozwiązania, jakim jest murowany dom. W wielu regionach w naszym kraju, takich choćby jak Małopolska razem z Krakowem, jesteśmy przyzwyczajeni do takiej formy budownictwa, ponieważ przez wiele pokoleń nie było za bardzo innych opcji. Na szczęście obecnie możemy również zdecydować się na dom z drewna, który jest świetną alternatywą dla klasycznych rozwiązań i zarazem ich poważnym konkurentem. To właśnie dlatego coraz więcej osób się na niego decyduje, korzystając przy tym z pomocy wyspecjalizowanych firm, takich jak Drewdom. Zatem czy warto zdecydować się na dom drewniany? Przedstawiamy dwa najważniejsze powody, dzięki którym poważnie rozważysz takie rozwiązanie i podejmiesz świadomą decyzję!

Dom z drewna a upragniona bliskość z naturą

Każdy z nas prędzej czy później zatęskni za bliskością natury, którą przeważnie pamiętamy z dzieciństwa. Łąki, lasy, jeziora i rzeki, kwiaty i śpiew ptaków, a do tego nieograniczona przestrzeń do zabawy, odpoczynku i przede wszystkim psychicznego resetu, który jest bardzo potrzebny szczególnie w obecnych czasach. Możemy ją osiągnąć wybierając działkę blisko terenów zielonych. Jednak bliskość z naturą oznacza również otaczanie się przedmiotami naturalnego pochodzenia. To właśnie dlatego dom drewniany jest tak chętnie wybierany. Zapewnia nam bowiem dobre samopoczucie, harmonię i równowagę. Eksperci z Drewdom (Kraków) podkreślają też, że ważna jest fizyczna bliskość natury. Dom drewniany sprawi, że na stałe zagości ona w naszych wnętrzach.

Dom drewniany – wytrzymałość i solidność

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale dom z drewna jest wyjątkowo odporny na różnego rodzaju czynniki, zagrożenia i uszkodzenia, w niczym nie ustępując temu murowanemu. Posiada również szereg zalet, które odznaczają go na tle innych opcji. Przede wszystkim jest dużo tańszy i szybszy w budowie, co jest zawsze bardziej korzystnym rozwiązaniem. Eksperci Drewdom (Małopolska) przypominają, że dom drewniany spokojnie wytrzyma kilkadziesiąt lat, gwarantując mieszkańcom nie tylko piękne i stylowe, ale również funkcjonalne, komfortowe i tanie w eksploatacji miejsce do codziennego życia.