Jaka tablica do domu, a jaka do biura?

Tablice i ich zastosowanie jest bardzo szerokie. To nie tylko ciemne, szkolne zmory uczniów, którzy od kredy dostają pylicy. Tablica w różnych postaciach towarzyszy ludziom w rozmaitych miejscach pracy i wypoczynku. Warto docenić zastosowanie tablic i zastanowić się, czy może nie będzie dobra w Twoim biurze. Oczywiście tablice już dawno przyjęły się w różnych formach do korporacji, które używają ich do spisania tasków (czy jak kto woli zadań), prezentacji, materiałów pomocniczych do szkoleń czy po prostu sposób na wizualizację jakiegoś zagadnienia. Wybór produktów z tej branży jest ogromny. Można z powodzeniem przebierać w kolorystykach i fakturach. Jak więc wybrać idealnie skrojoną tablicę? O czym pamiętać w szczególności? Przedstawiamy propozycje dla firm, domu i szkół!

 

Tablice suchościeralne magnetyczne – uniwersalna bestia

 

Tablice suchościeralne magnetyczne to znane wszystkim typy zwykle białych tablic. Znalazły szerokie zastosowanie właściwie w każdej placówce dydaktycznej. Ba, w niektórych szkołach postanowiono zrezygnować z klasycznych tablic kredowych na rzecz mniej brudzących i problematycznych w utrzymaniu odpowiedników. Największa przewagą jest oczywiście lepsza widoczność treści zamieszczanej na białej płaszczyźnie. Zdecydowanie to ułatwia zapamiętywanie i przyswajanie wiedzy. Niektórzy twierdzą, że klasyczne tablice kredowe lepiej wpływają na zapamiętywanie i uczeń w zupełnie inny sposób trzyma ową kredę. Jak jest naprawdę? Ciężko ocenić.

 

W biurach białe tablice to świetny sposób na spisanie zadań lub zapisywanie np. pomysłów pracowników (skuteczna burza mózgów). W salach konferencyjnych i bardziej reprezentacyjnych częściach biura można postawić na trochę droższe, ale lepiej wyglądające szklane tablice. Można je dobrać do kolorystyki biura i robią świetne wrażenie i są niejako ozdobą wnętrza.

 

Flipcharty

 

Flipchart to typ przenośnej tablicy wykonanej ze stali. Mobilność to oczywiście jej główna zaleta, a sprawdza się to np. w szkołach językowych, gdzie mniejsze sale uniemożliwiają montaż dużej tablicy. Wadą flipchartu jest używanie papieru, który montuje się specjalnym klipsem w jej górnej części. Dlatego często stosuje się mobilne wersje tablicy białej suchościeralnej, której użytkowanie sprawia mniej problemów.

 

Tablice do domu

 

Tablice w użytku domowym to coraz powszechniejszy widok. Nic dziwnego – małe tablice korkowe świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych i w kuchni, gdzie podobnie jak w przypadku biura można zamieszczać notki z zapisanymi zadaniami dla poszczególnych członków rodziny. Dla najmłodszych bardzo często montuje się tablice kredowe, by mogli swobodnie wyrażać siebie poprzez sztukę wizualną. Co więcej, na rynku parę lat temu pojawiły się farby do ścian, które po wyschnięciu zachowują się dokładnie tak samo jak powierzchnia tablicy kredowej!