Jaki jest Wasz salon?

Dagmara: w moim domu salon służy wyłącznie podejmowaniu gości, dlatego też zastosowaliśmy w nim eleganckie płytki włoskiego producenta – zobacz kolekcje, w centralnym punkcie salonu sto okrągły stół z blatem polerowanym na wysoki połysk, w czarnym kolorze, a wokół ustawiliśmy krzesła w takim samym kolorze. Ściany, podłoga i sufit są białe. Z sufitu wiesza się duży, kryształowy żyrandol, a w oknach wiszą ciężkie, czarne, aksamitne zasłony. Druga część pokoju jest pusta, stoi w niej jedynie duża wieża stereo z czarnymi głośnikami. Pomyśleliśmy to pomieszczenie jako miejsce, gdzie nasi goście będą mogli usiąść z nami przy stole, a w przypadku większych imprez – także potańczyć. Nieelegancko jest wymagać od gości, aby ściągnęli obuwie, dlatego mamy w salonie płytki, które łatwo jest potem wyczyścić. Cały salon ma być urządzony w stylu glamour.

Krystyna: mieszkam w bloku, mamy trzypokojowe mieszkanie z kuchnią i łazienką. Ponieważ mamy też czwórkę dzieci, to salon siłą rzeczy służy także za bawialnię oraz naszą sypialnię. Musieliśmy go więc tak urządzić by można w nim było się zrelaksować, podejmować gości i spać. Dlatego też w naszym salonie stoi fioletowy narożnik, który po rozłożeniu służy nam jako łózko. Drewniana ława ze szklanym blatem, na której mogą usiąść odwiedzający nas goście, a naprzeciwko ławy mamy wiszący na ścianie telewizor. Po drugiej stronie pokoju znajduje się nowoczesna meblościanka z szafą.

Marlena: mój salon stanowi jedność z kuchnią, to znaczy nie do końca jedność. Kuchnia jest jedną przestrzenią, a od salonu oddziela ją lada – barek. Cała kuchnia urządzona jest na czerwono, wszystkie meble kuchenne mają ten kolor, podobnie jak barek. Natomiast przy barku stoją popielate krzesła barowe, które stanowią już element urządzonego w szarościach salonu. W salonie mamy szary dywan, obicia kanapy są także ciemnoszare. W pokoju mamy szare ściany, przy czym każda kolejna jest o ton ciemniejsza od poprzedniej. Meble mają kolor jasnego, naturalnego drewna. Elementem nawiązującym do kuchni jest obszerny czerwony fotel stojący obok kanapy.

Wiktoria: zawsze kochałam kulturę arabską, dlatego postanowiłam, że mój salon będzie właśnie w takim stylu. W związku z tym przejście do salonu ma postać charakterystycznego, arabskiego łuku. Meble są bardzo niskie, tuż nad podłogą w kolorze naturalnego drewna, podobnie stolik. Na siedziskach pełno jest poduszek w różnych kolorach i wielkościach. W moim salonie dominuje pomarańczowy, czerwony i złoty.