Jakie płytki łazienkowe wybrać? Postaw na gres!

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednia aranżacja łazienki to bardzo istotna kwestia dla wszystkich domowników – dzięki niej będą mogli poczuć się we wnętrzu komfortowo i przeprowadzać codzienną toaletę bez jakichkolwiek problemów. Aby osiągnąć ten cel, warto zadbać nie tylko o wysokiej jakości meble, sprzęty czy armaturę, ale również płytki ceramiczne. Im będą efektowniejsze i trwalsze, tym oczywiście lepiej. Jakie płytki łazienkowe wybrać? Polecamy gres, który posiada najlepsze parametry!

Jakie płytki łazienkowe wybrać?

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie: „jakie płytki łazienkowe wybrać?”, warto w pierwszej kolejności poznać dostępne rozwiązania. Najpopularniejsza jest glazura, która jednak ze względu na swoją lekkość i kruchość zalecana jest wyłącznie na ściany. Alternatywę stanowić może terakota – trwalsza i bardziej uniwersalna, ponieważ sprawdzi się także na podłogach. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, że płytki ceramiczne będą niezwykle odporne na przestrzeni wielu lat, postaw na gres. Co to takiego?

Płytki gresowe tworzone są z mieszanki odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów, które podczas procesu produkcji poddawane są bardzo dużym naciskom oraz wypalaniu w wysokich temperaturach. Dzięki temu posiadają mnóstwo cennych właściwości i doskonale sprawdzają się w łazienkach. Przede wszystkim są bardzo twarde i odporne na działanie wilgoci – cechuje je najmniejsza nasiąkliwość spośród wszystkich płytek ceramicznych, dlatego mogą być stosowane nawet w najtrudniejszych warunkach. Są przy tym odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne zarówno od glazury, jak i terakoty, dzięki czemu zyskasz pewność, że nawet zastosowane na podłodze i po wielu latach intensywnego użytkowania będą prezentowały się pięknie.

Gres jest przy tym odporny na działanie mrozu, posiada wysoką odporność na odbarwienia i jest łatwy w czyszczeniu. Dzięki ogromnej różnorodności płytek ceramicznych tego typu z całą pewnością znajdziesz odpowiednie dla siebie rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem wzoru, jak i koloru.

Jak dobrać płytki ceramiczne?

Wiesz już, jakie płytki łazienkowe wybrać, ale warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka innych kwestii. Przede wszystkim format – możesz postawić zarówno na mniejsze rozmiarowo płytki, jak również płytki wielkoformatowe. Posiadaczom niewielkich łazienek szczególnie polecamy te drugie, które pomogą optycznie powiększyć wnętrze i zadbać o jak najlepsze urządzanie łazienki.

Nie zapominaj również o zakupie płytek w sprawdzonych salonach wyposażenia wnętrz, takich jak Miradhome.pl. Znajdziesz tam wyroby od najlepszych światowych producentów – w tym fabryk włoskich i hiszpańskich, które zapewniają unikalne wzory i doskonałe parametry swoich kafelek. Dzięki temu nie tylko znajdziesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb pod kątem estetyki, ale również niezwykle trwałe, które pozostanie ozdobą Twojej łazienki na przestrzeni wielu lat. Sprawdź dostępne rozwiązania i wybierz coś idealnego dla siebie oraz pozostałych domowników!