Mieszkanie inspirowane Japonią

Kraj Kwitnącej Wiśni fascynuje wielu ludzi na całym świecie. Dla części z nich Japonia staje się inspiracją do aranżacji własnego mieszkania. Dziś zapraszamy na spacer po takim mieszkaniu zainspirowanym japońskimi zasadami aranżacji wnętrz.

KUCHNIA

W kuchni dominują trzy kolory: ciemne drewno, biel i czerwień. Na podłodze zostały ułożone płytki imitujące drewno, takie płytki, które imitują drewno można znaleźć tutaj – płytki ariostea. Na ścianach zaś ułożone zostały szklane płytki dużego formatu rozpoczynając od narożnika biegnie na nich trójwymiarowy rysunek przedstawiający gałąź japońskiej wiśni. Centralnym punktem kuchni jest biała wysepka z czarnym blatem i wbudowaną w nią płytą indukcyjną oraz piekarnikiem, nad blatem zawieszono okap kuchenny. Z lewej strony znajduje się biały stół oraz cztery czarne krzesła. Szafki kuchenne biegną wzdłuż dwóch ścian i mają kolor czerwony. Są to tylko szafki stojące, w tej kuchni nie przewidziano szafek wiszących.

ŁAZIENKA

W łazience również znalazły się płytki imitujące ciemne drewno, ściany pomalowano na beżowo, ściana przy wannie została tak zaaranżowana, że przypomina tradycyjne japońskie pergaminowe ściany – shoji. Wanna ma postać prostokąta i obudowana jest egzotycznym drewnem, pomiędzy wanną, a obudową pozostawiono wolną przestrzeń, którą wypełniono kamieniami. Umywalka ustawiona na drewnianym blacie łazienkowym ma postać kamienia, a obok jako dekoracja znajdują się bambusowa łodyga. Część przeznaczona do mycia od części toalety oddziela bambusowy parawan. Oświetlenie stanowią lampy w formie lampionów oraz wbudowane w obudowę wanny lampy LED.

SALON

Salon od pozostałej części mieszkania oddzielony jest ruchomą ścianą zamontowaną na prowadnicach i wykonaną na wzór japońskiej shoji. W salonie znajduje się czarna narożna kanapa, biały stolik kawowy i dwie pufy kolorem i kształtem przypominające kamienie. Na przeciwko kanapy ustawiono białą niską półkę a nad nią zawieszono czarny telewizor. Natomiast z prawej strony ustawiono czarne półki, na których znajdują się dekoracje kojarzące się z Japonią. Ściany są białe, a nad czarnymi półkami biegnie japońskie błogosławieństwo domu zapisane alfabetem kanji. W salonie zastosowano drewniany parkiet z drewna o ciepłym odcieniu.

Oto inspirujące aranżacje wnętrz w stylu japońskim, jak widać przewija się tutaj motyw shoji, czyli japońskiej ściany z papieru i bambusa, a naszych warunkach nie musi to być oryginał, a jedynie stylistycznie podobna konstrukcja. Materiałem szczególnie często wykorzystywanym jest drewno, a dominujące kolory to biel, czerń, czerwień, naturalne drewno, beż, brąz oraz zieleń.