Narzędzia ogrodnicze wyposażone w silniki spalinowe

Pojawienie się silnika spalinowego zrewolucjonizowało wiele dziedzin ludzkiego życia. Znalazł on szerokie zastosowanie zarówno w transporcie, przemyśle, jak i rolnictwie czy właśnie ogrodnictwie. Pojawienie się maszyn ogrodniczych wyposażonych w silniki spalinowe czy elektryczne ułatwiło i usprawniło prace ogrodowe czyniąc je jednocześnie o wiele lżejszymi do wykonania.

Dziś zajmiemy się narzędziami ogrodniczymi, które wyposażone są w silniki spalinowe, bez których prace ogrodowe posuwałyby się o wiele wolniej. Każde z omawianych urządzeń wyposażone jest w ten typ silnika – https://lifanpower.pl/silniki-spalinowe/18-silnik-spalinowy-lifan-8km-gx240.html.

Kosiarka – zanim pojawiły się kosiarki spalinowe, każdy kto chciał mieć ładny trawnik musiał regularnie kosić trawę kosą, co przy dużych połaciach gruntów sprawiało, że w parkach czy przypałacowych ogrodach konieczne było zatrudnienie rzeszy ogrodników lub pogodzenie się z faktem, że któraś część ogrodu zawsze będzie zarośnięta. Zmieniło się to dzięki kosiarkom spalinowym, które dużo szybciej ścinały trawę, do miejsc trudno dostępnych stworzono natomiast ręczne kosy spalinowe, do dużych połaci trawy zostały stworzone także kosiarki przypinane do ciągników rolniczych. Obecnie coraz większa popularnością tak w przypadku dbałości o zieleń przestrzeni publicznej, jak i prywatnych trawników zyskują kosiarki w postaci niewielkich pojazdów, których nie trzeba już pchać czy ciągnąć, ponieważ są to typowe pojazdy.

Wertykulator – jest to maszyna służąca do spulchniania trawników. Przy jej użyciu darń jest nacinana w pionie, dzięki czemu woda, powietrze oraz składniki odżywcze szybciej i łatwiej trafiają do głębszych warstw gleby, gdzie kryją się korzenie trawy. Co istotne wertykulacja musi być prowadzona na suchej ziemi, przez co wykonywanie jej ręcznie wymagało sporo siły i było praca żmudną, ponadto dzięki zastosowaniu silnika spalinowego możliwe jest dokonywanie głębszej wertykulacji, co pozwala na dotarcie do niższych warstw gleby.

Piła motorowa – piła motorowa okazała się szczególnie przydatna dla ogrodów i parków, gdzie konieczna jest wymiana drzewostanu czy gdzie ogrodnicy chcą prowadzić wzrost drzew zgodnie ze swoją koncepcją. Piła motorowa z silnikiem spalinowym znacznie usprawniła wycinkę starych, obumarłych drzew. Nie potrzeba to tego już ani tyle siły, ani czasu, jak dawniej, gdy do dyspozycji była siekiera lub piła ręczna. Zatem silnik spalinowy w pile motorowej to kolejne usprawnienie ogrodnicze, o którym warto wspomnieć.