Sposób na piękne wnętrza

Witold (45 lat): moja żona naoglądała się poradników i stron o urządzaniu wnętrz i stwierdziła, że urządzimy nasze mieszkanie w stylu glamour. Początkowo nie wiedziałem co to oznacza, ale gdy zaczęła znosić do domu błyszczące lamy, złote figurki (pozłacane jeśli chodzi o ścisłość) i wszystko to co się błyszczy złapałem się za głowę i szczerze mówiąc nie wiedziałem co mam począć z tym kiczem. W końcu pomyślałem, że nieważne ile przyjdzie mi za to zapłacić, wezmę kredyt jeśli będę musiał, ale zatrudnię profesjonalnego dekoratora wnętrz. Okazało się, że moje przeświadczenie, że taka aranżacja to usługa dla bogatych była bardzo błędna. Znalazłem stronę – wyszukiwarka firm wycenione i tam mogłem porównać oferty różnych firm oferujących projekty wnętrz, potem wszystko urządziliśmy zgodnie z tym planem i teraz mam super modne mieszkanie, które zachwyca znajomych, a moja żona przestała znosić do domu te dziwne przedmioty.

Kinga (28 lat): kocham i pasjonuję się aranżacją wnętrz od czasów kiedy byłam nastolatką, dlatego kiedy w końcu mogłam urządzić własne mieszkanie byłam w siódmym niebie. Zgodnie z tym, co można przeczytać w wielu poradnikach i na portalach wnętrzarskich okazało się, że nie tyle sam wybór koloru ścian, podłóg, czy ustawienie mebli zbudowało styl i klimat, który sobie założyłam, ale dekoracje i dodatki. To dzięki nim, mieszkam teraz w miejscu, które pełne jest japońskiego klimatu i stylu. W pewnym momencie naszło mnie zwątpienie, czy uda mi się osiągnąć zamierzony efekt, ale to właśnie detale sprawiły, że ma mieszkanie swoich marzeń.

Maria (57 lat): mieszkamy w starej kamienicy w centrum miasta, trudno jest urządzić nasze mieszkanie, bo było ono budowane w czasach gdy nikt nie myślał o telewizorach, kuchenkach, zmywarkach itp. W pewnym momencie zrobiło się ono strasznie zagracone i zupełnie bez stylu. Długo zastanawialiśmy się co z tym zrobić, w końcu mąż znalazł w internecie zdjęcie „unowocześnionego” mieszkania z lat 50. Pomyśleliśmy, że mamy w piwnicy sporo dawnych mebli, dużo możemy też kupić za bezcen. Wszystkie wyremontowaliśmy w tym stylu i teraz mieszkania zazdroszczą nam wszyscy.