Sposoby na nietypową łazienkę

Łazienka to pomieszczenie, które często bywa traktowane przez architektów wnętrz w sposób lekceważący. Skupiają się oni na salonach i kuchniach, które projektują w określonym stylu, zaś łazienkę uznają za pomieszczenie, które po prostu powinno być schludne i higieniczne. Tymczasem łazienka to przestrzeń, która pozwala na wykorzystanie kreatywności i niezwykle wyszukane aranżacje, oto kilka sposobów na nietypową łazienkę.

Łazienka w stylu streampunku

Na wstępie warto wyjaśnić czym jest streampunk, to nurt w sztuce nawiązujący do fantastyki, a opierający się na nawiązaniu do stylistyki maszyny parowej. Jest to odmiana cyberpunku, obecna tak w literaturze, filmie jak i modzie. Ta aranżacja pokazuje, że strampunkt ma także swoje miejsce w designie wnętrz. Łazienka wyłożona powinna być dużymi szarymi lub czarnymi płytkami, oświetlenie punktowe nad lustrem, wanną i prysznicem. Umywalka przypominająca miskę wykonana przez firmę hidra (można ją znaleźć na stronie – http://mirad.pl/wyposazenie/hidra/), bateria to kran i stare kurki rodem z lat 20, XX wieku. Wanna żeliwna na metalowych nogach, a rury doprowadzające wodę powinny być widoczne i mieć kolor miedziany. Podobnie wszelkie wieszaki i półki powinny zostać wystylizowane na rury w miedzianym kolorze. Lampa powinna przypominać skomplikowany mechanizm, może mieć postać kilku kół zębatych czy sterowca. Prysznic to także konstrukcja z metalu i szkła, a bateria przypomina rodem te z początków XX wieku.

Łazienka w stylu greckim

Zupełnym przeciwieństwem aranżacji strampunkowej będzie łazienka w stylu antycznej Grecji. W tej aranżacji podłoga powinna zostać wyłożona niebieskimi płytkami, które sięgają połowy ściany, a druga połowa to białe płytki. W takiej aranżacji powinna znaleźć się smukła, stojąca umywalką (można ją znaleźć w ofercie firmy hidra). W takiej łazience ogromne znaczenie ma wanna, która powinna być duża i najlepiej w kształcie koła. W łazience powinno znaleźć się także wiele zdobień i ornamentów, najlepiej wykonanych z kamienia, marmuru czy wapienia. Załamania ścian powinny zostać przeobrażone w greckie kolumny.

Łazienka w baśniowym stylu

Chcesz wchodząc do łazienki poczuć się jak w bajce? Oto sposób aby to osiągnąć. Postaw na fioletowe ściany i czarne płytki podłogowe, blaty łazienkowe powinny zostać wykonane również z czarnych płytek, umywalka to produkt firmy hidra. Nad umywalką ogromne, bogato zdobione lustro ze złotymi ornamentami. Wanna w kolorze czarnym od zewnątrz oklejona lustrzanymi płytkami nad wanną podwieszany sufit z ledowym oświetleniem. W rogu łazienki fotel w kolorze fuksji, a po przeciwległej stronie toaleta ukryta za kotarą w czarnego jedwabiu.