Styl Twojego domu

Monika: od zawsze jestem fankom filmu. Chciałam poczuć się w swoim mieszkaniu jak gwiazda filmowa. Dlatego podczas projektowania mojego mieszkania projektant wpadł na pomysł, że idealnym dla mnie pomysłem będą wnętrza w stylu glamour. Rzeczywiście ogromnie odpowiada mi ten styl. A moją sypialnie wręcz ubóstwiam. Mam okrągłe łóżko z dużym pikowanym zagłówkiem, znajduje się ono na podświetlanym podeście. Gdy leżę w łóżku jestem przekonana, że amerykańskie gwiazdy Hollywood muszą mieć także podobne sypialnie i ja też mogę poczuć się dzięki niej jak gwiazda.

 

Wiesława: prawdę powiedziawszy niewiele znam się na wystroju wnętrz. Nasz domu urządzał – projektant wnętrz Amadeusz Kulczyk. Gdy przeprowadziliśmy się wreszcie do domu, którego budowa zajęła kilka lat, nasze dzieci w ramach prezentu na sprowadziny wynajęły dla nas projektanta wnętrz. Pan Amadeusz okazał się osobą bardzo sympatyczną. Wysłuchał naszych potrzeb i naszego zdania, a potem zaproponował wnętrza w stylu rustykalnym. Obydwoje z mężem jesteśmy już starsi i nie podobają nam się zimne, puste pokoje. Wnętrza, które teraz mam w domu są eleganckie, funkcjonalne, a do tego bardzo się nam wszystkim podobają. Dom powinien być ciepły, a ten wystrój nam to zapewnia. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze swojego domu.

 

Teresa: nie lubię sprząta. W moim domu zawsze denerwowało mnie tysiące figurek, puzderek, ramek i innych głupotek poustawianych niemal na każdym meblu. Gdy przychodziła pora sprzątania odkurzenie każdego z tych przedmiotów, zdjęcie z półki, przetarcie jej i położenie przedmiotu z powrotem było dla mnie katorgą i sprawiało, że sprzątanie zamiast trzydziestu minut, trwało trzy godziny. Gdy wyremontowaliśmy dom, postanowiłam zmienić swoje życie. Wyrzuciłam wszystkie zbędne ozdoby zostawiając tylko kilka funkcjonalnych przedmiotów, a cały dom urządziłam w nowoczesnym stylu. Z mojego punktu widzenia był to niezwykle trafiony pomysł, nie muszę już marnować wielu godzin, żeby posprzątać jedno pomieszczenie. Dom stał się też o wiele przestronniejszy.