Wymarzona sypialnia

Kiedy myślę o meblowaniu swojego domu przychodzi na myśl od razu mieszkanie mojej babci, do której chodziłem jako dziecko. Można powiedzieć, że to mieszkanie miało swój, specyficzny klimat, którego ciężko jest dziś odtworzyć.

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że meble, które aktualnie tworzy się w „nowoczesnym stylu” błyszczą się na wszystkie strony świata, dają wrażenie czystości i nowości. To oczywiście prawa, każdy ma prawo wybrać sobie to co lubi. Do mnie jednak przemawiają meble prowansalskie, których niespotykany styl powoduje, że wracają właśnie te wspomnienia bezpiecznego domu babci, pełnego ciepła i miłości.

Kiedy postanowiłem, że już najwyższy czas na remont uznałem, że kupię dwa łóżka do sypialni i komodę właśnie w stylu prowansalskim.

Źródło www

Na początku żona protestowała, uważała, że takie meble w połączeniu z klasycznym wystrojem całego domu będą wyglądały po prostu śmiesznie. Ja nie zgodziłem się z tą opinią i postanowiłem postawić na swoim. Po tygodniowym remoncie ścian, malowaniu na nowo i wymianie paneli podłogowych meble znalazły się już w sypialni.

Ja osobiście byłem wyjątkowo zachwycony efektem wizualnym. Z lekką obawą oczywiście zastanawiałem się, czy jeżeli żona zobaczy efekt będzie równie zadowolona. Gdyby nadal uważała, że pomysł nie był wart świeczki miałem nawet plan wymienić ostatecznie całość na styl, który by jej w końcu odpowiadał. Wielkim, przyjemnym zaskoczeniem było dla mnie jednak, że kiedy tylko weszła do sypialni od razu zobaczyłem na jej twarzy promienny uśmiech. Oczywiście stwierdziła, żebym nawet nie ważył się zmieniać tych skarbów, bo klimat spokoju i bezpieczeństwa nawet jej się udziela.